Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Bread & Butter raz jeszcze

O samym Bread & Butter pisałem już ostatnio, dzisiejszy post natomiast poświęcony jest mojej osobie podczas tego wydarzenia. Pisząc "mojej osobie" mam na myśli moją zewnętrzną powłokę, czytaj "odzienie".
Zestaw kolorystycznie podobny do tego z drugiego wpisu konkursowego Trzymaj Fashion , całość jednak różni się użytymi elementami. 

Po pierwsze, marynarka, będąca jednym z ciekawszych łupów zdobytych podczas zimowych wyprzedaży, wykonana jest z wełny wysoko skrętnej 120's. Dla nieobeznanych z tematem, wełna wysoko skrętna charakteryzuje się wysoką sprężystością oraz odpornością na zagniecenia (nawet silnie zagnieciona wraca do pierwotnego kształtu). Im większa ilość włókien w nitce przędzy, tym lepsze właściwości wełny (dobre wełny mają oznaczenia od 100's, czyli 100 włókien w jednej nitce). Zdania co do użyteczności tego rodzaju materiału są podzielone (patrz chociażby tutaj), ale w moim przypadku, jest to pierwszy tego typu produkt i cieszę się z samego faktu posiadania. Z czasem i ja wyrobię sobie na ten temat jakąś opinię.
Swoją drogą, w trakcie letnich wyprzedaży, udało mi się nabyć także spodnie do kompletu i w końcu stałem się posiadaczem garnituru ; )


Pozostałe elementy bazowe, to bawełniana koszula bodajże z New Yorkera oraz bawełniane spodnie, specjalnie dopasowywane do mojej sylwetki (90% spodni dopasowuję w łydkach, tak aby niwelować efekt masywnych ud przy moim "krasnoludzko-hobbicim" wzroście - 177 cm, polecam ten zabieg, korzystnie wpływa na budowanie proporcji, optycznie wyszczupla i "wyciąga"). Jako detale wybrałem knit z Tesco (F&F) zestawiony z jedwabną poszetką od Poszetka.com
Zegarek i okulary, to jak zwykle Triwa.


marynarka / jacket - h&m
koszula / shirt - new yorker
spodnie / trousers - h&m
knit - f&f
poszetka / pocket square - poszetka.com
buty / loafers - zara
torba / bag - vintage