poniedziałek, 14 lipca 2014

New beginning


Ciężko pisać o tym, jako o wrzucaniu piątego biegu, zwłaszcza jeśli do tej pory  jeździło się motorowerem z ograniczeniem do 49 km/h, nie mniej jednak coś podobnego ma właśnie miejsce i nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że następuje właśnie zwolnienie blokady maszyny, nie koniecznie losującej.


Od momentu założenia bloga, niechlubną cechą charakterystyczną tego miejsca była moja niedzielna aktywność. Szczerze pisząc, ostatnio nawet taka nie miała miejsca, a moim jedynym środkiem komunikacji z Wami był Instagram sprzężony z Facebookiem. W tym miejscu przepraszam wszystkich, którym nie odpowiedziałem do tej pory na maile, postaram się to nadrobić jak najszybciej.

Oczywiście powyższy stan rzeczy nie pozostawał bez swojej przyczyny, a dokładniej przyczyn, ale nie wdając się w szczegóły, sytuacja ta ulegnie już wkrótce znaczącej zmianie. W związku z tym, przyszła również pora na pewne zmiany w samej funkcjonalnej strukturze bloga. Nie są to jeszcze zmiany ostateczne, ale zaznaczają pewien obrany przeze mnie kierunek, który będę starał się konsekwentnie realizować.

Pierwsza istotna zmiana to oczywiście szata graficzna. Nie ma tu niczego niezwykle odkrywczego czy też awangardowego, ale niewątpliwie ułatwi Wam poruszanie się po publikowanych przeze mnie treściach.


1. INSPIRATIONS

Zaczynając od góry, oprócz standarów pojawiła się strona "Inspirations", która stanowi link do mojego bloga na Tumblr. Jest to wciąż rozszerzany zbiór gromadzonych przeze mnie zdjęć, będących moimi inspiracjami. Ponadto znajdują się tam niektóre zdjęcia z moich postów, a także te, które swojego miejsca w postach nie znalazły. Być może i dla Was zbiór ten okaże się inspirujący.


2. SPOŁECZNOŚCI
Wciąż na górze, z prawej strony, znajdują się ikony będące linkami do mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook oraz Tweeter (który dopiero raczkuje) stanowiących uzupełnienie mojej blogowej aktywności.
Pod każdym postem istnieje także opcja podzielenia się jego treścią z innymi użytkownikami za pośrednictwem większości mediów społecznościowych oraz skomentowania przy użyciu Disqus.

Dodatkowo, na samym dole bloga, znajduje się aktywny zbiór ostatnich kilkunastu instagramowych postów.


3. WYSZUKIWARKA + SUBSKRYPCJA BLOGA

Pod górnymi ikonami możecie znaleźć okno wyszukiwania. Wystarczy wpisać wybrane słowo lub frazę i wcisnąć enter, a wybrane treści, o ile znajdują się na blogu, pojawią się w głównej kolumnie. System wyszukiwania nie jest jeszcze perfekcyjny, ale od teraz będę starał się konstruować treści tak aby zawrzeć wszystkie potencjalnie interesujące hasła i ułatwić Wam do nich dostęp.

Poniżej okna wyszukiwania oraz zdjęcia będącego linkiem do mojego konta Google + umiejscowiony jest moduł subskrypcji. Obecnie jest on nieaktywny, o zmianach w tym temacie, będę informował na bieżąco.


4. NAJPOPULARNIEJSZE POSTY


Tutaj chyba niczego opisywać nie trzeba  ; )


5. ETYKIETY + ARCHIWUMEtykiety, to w moim odczuciu najistotniejsza spośród wszystkich nowości na blogu. Od teraz wszystkie posty będą należeć do jednej z kilku głównych kategorii. Nazwy etykiet oraz ich ilość to kwestia wciąż otwarta, ale od czegoś trzeba zacząć. I tak:

DIY - czyli jak jeszcze efektywniej wykorzystać to co mamy pod rękami i zrobić "COŚ" z "NICZEGO"

LET'S TALK - nowość na blogu czyli nieco wiedzy w ujęciu praktycznym. Innymi słowy co zrobić aby uzyskać efekty podobne do tych prezentowanych przeze mnie na blogu. Nie, nie jest to przejaw mojej próżności, ale sposób na skuteczniejsze odpowiadanie na nurtujące Was kwestie (czego dowodem są maile z pytaniami). Postaram się aby ten moduł nie ograniczał się do opisów, ale  był zbiorem praktycznych  i użytecznych rozwiązań.

QUICK NOTE - kolejne rozwiązanie pozwalające mi na przekazywanie Wam krótkich treści, głównie o charakterze informacyjnym. Nie ukrywam, że duży wpływ na ten pomysł miał skutecznie ograniczany na FB zasięg postów, jak będzie to działać w praktyce, zobaczymy.

ZESTAW, GARNITURY, SMART CASUAL, NIEFORMALNIE  - czyli wszystko, to co do tej pory stanowiło rdzeń tego bloga i zapewne w dalszym ciągu stanowić będzie.
ZESTAW w odróżnieniu od pozostałych etykiet z tej grupy, jak sama nazwa wskazuje, przypisana jest do wszystkich prezentowanych przeze mnie zestawień.
GARNITURY, SMART CASUAL i NIEFORMALNIE pozwala znaleźć wybraną grupę zestawów, a także dodatkowe, odnoszące się do nich treści.

Uzupełnienie etykiet oraz wyszukiwarki stanowi kolejne dość oczywiste, ale niezbyt wyeksponowane do tej pory narzędzie, czyli archiwum (THE PAST).Mam nadzieję, że nowy wygląd wraz z jego udogodnieniami przypadnie Wam do gustu i  że dopiero teraz nasze "Outdersenowanie" rozpocznie się na dobre ; )

Do kolejnego posta!

Łukasz

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Outdersen - Męska moda i styl. All rights reserved. © .