sobota, 27 września 2014

DIY / Zrób to sam - Nowe oblicze starego paska


Przeglądając ostatnio mroczne zakamarki mojej szafy, natrafiłem na kilka nieużywanych pasków do spodni. Pośród nich znajdował się jeden całkiem ładny model, niestety, z niezbyt atrakcyjną klamrą. Na szczęście dla mnie, był tam również inny egzemplarz ze znacznie ładniejszą klamrą, ale za to wykonany ze słabego jakościowo tworzywa sztucznego, a do tego w zaawansowanym stadium rozpadu. Nie zastanawiając się długo, postanowiłem zabawić się w odzieżowego chirurga i dokonać przeszczepu pożądanej klamry. Przed Wami relacja z tego niezbyt skomplikowanego, ale jakże przydatnego, zabiegu.

CZEGO POTRZEBOWAŁEM?- igła - najlepiej dedykowana do przeszywania skóry, ja użyłem grubej krawieckiej z dużym oczkiem
- nici - najlepiej grubsze od standardowych
- naparstek - przydatny do przepychania igły
- kombinerki - pomogą podczas przeciągania igły i nici przez skórę
- nożyczki - niezbędne do ucinania nadmiaru nici

KROK 1:
Odprułem nici trzymające klamry w ryzach. 
W docelowym pasku warto wykonać tę czynność wolniej, ale zachować nieuszkodzone otwory tak aby później wykorzystać je do przeciągniecia nowych szwów.KROK 2:
Wyciągnąłem pobieraną klamrę i dopasowałem ją do docelowego paska.

KROK 3:
Teraz pozostaje tylko kwestia nowych szwów. Tak jak pisałem już powyżej, warto zadbać aby otwory po usuwanej uprzednio nici pozostały nienaruszone - dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie poprowadzić nowe przeszycia. Dobrą opcją jest doprowadzenie do sytuacji, w której nici przebiegają przez wszystkie otwory zarówno od strony wierzchniej jak i od spodu. Najłatwiej osiągnąć ten efekt używając dwóch igieł na raz.

KROK 4:
Kilkukrotnie zawiązałem pozostające resztki nici, a następnie uciąłem niewykorzystaną nadwyżkę.i...>>WKRÓTCE NA BLOGU KOLEJNE PRZERÓBKI<<

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Outdersen - Męska moda i styl. All rights reserved. © .