sobota, 27 września 2014

DIY / Zrób to sam - Nowe oblicze starego paska


Przeglądając ostatnio mroczne zakamarki mojej szafy, natrafiłem na kilka nieużywanych pasków do spodni. Pośród nich znajdował się jeden całkiem ładny model, niestety, z niezbyt atrakcyjną klamrą. Na szczęście dla mnie, był tam również inny egzemplarz ze znacznie ładniejszą klamrą, ale za to wykonany ze słabego jakościowo tworzywa sztucznego, a do tego w zaawansowanym stadium rozpadu. Nie zastanawiając się długo, postanowiłem zabawić się w odzieżowego chirurga i dokonać przeszczepu pożądanej klamry. Przed Wami relacja z tego niezbyt skomplikowanego, ale jakże przydatnego, zabiegu.

poniedziałek, 22 września 2014

Złota jesień / Indian summer

Złota polska jesień, to doskonały czas aby eksponować zestawienia, na które latem było za gorąco, a które już niedługo ukryją się pod kolejnymi warstwami nakryć wierzchnich. Znika len, a miejsce cienkiej wełny i bawełny zajmują ich grubsze i cieplejsze odpowiedniki. W dalszym ciągu jednak jest na tyle ciepło by ograniczyć się do marynarki lub cienkiej kurtki czy też trencza.

środa, 3 września 2014

W dalszym ciągu nieformalnie / CasuallyCzęsto w prywatnych wiadomościach dopytujecie o zestawy, które z powodzeniem można wykorzystać na co dzień bez obawy o bycie ubranym ponad miarę (overdressed). Prawdę pisząc, dbając o swój wizerunek zawsze będziecie na to narażeni i nie ma tu jednej, prostej rady.

Swoją drogą, od jakiegoś czasu zastanawiam się coraz intensywniej, czy jako "wyznawcy" klasycznej mody męskiej nie jesteśmy przypadkiem członkami dość zabawnej, bądź co bądź, subkultury. Patrząc na to w tym kontekście, bycie ubranym w dobrze skoordynowany zestaw lub garnitur i pozostanie niezauważonym jest praktycznie niewykonalne. Na całe szczęście jednak nasze szeregi w ostatnich latach dość dynamicznie rosną w siłę ; )

Outdersen - Męska moda i styl. All rights reserved. © .