sobota, 22 listopada 2014

Jesień z piaskiem w butach
Korzystając z kilku wolnych listopadowych dni postanowiłem wybrać się nad dawno nie widziane, polskie morze. Co prawda głównym celem wizyty był wypoczynek, ale nie mogło zabraknąć czasu również na małą sesję. Jej rezultat to kilka zdjęć przedstawiających prosty, aczkolwiek składający się z kilku warstw, casualowy zestaw. Całość oparta na dobrze znanych elementach mojej garderoby, co tylko potwierdza tezę, że dobrze skomponowana szafa, to jeden z istotnych elementów kreowania własnego stylu, a posiadanie kilku przydatnych elementów nie skazuje nas na odzieżową nudę.
Bliźniaczą sesję Patiness możecie zobaczyć >TUTAJ< (tam zazwyczaj stoję po drugiej stronie aparatu ; )).

środa, 19 listopada 2014

"Wybitne jednostki nie istnieją"

Chyba żadna inna sentencja nie wyryła się tak mocno w mojej głowie przez cały okres nieco przydługiej przygody ze studiami, no może oprócz słusznego zresztą stwierdzenia, że po tym kierunku raczej nikt pracy w zawodzie nie znajdzie. Wracając jednak do meritum, tytułowe zdanie padło podczas luźnej rozmowy odnośnie relacji jednostka - społeczeństwo, a ich autorem była jedna z najciekawszej, w moim odczuciu, osobliwości akademickich z jaką było dane mi obcować, tj. dr Andrzej W. Nowak. Rozwijając swoją myśl, pokazał mi w sposób bardzo dobitny, że w cieniu każdego geniusza stała jego rodzina, koledzy z podwórka oraz wszyscy inni ludzie, których spotykał na swej drodze. Innymi słowami, nie ważne jak wielki skrywamy w sobie potencjał, jego aktywacja możliwa jest tylko dzięki sumie losowych interakcji, które wpłyną na nas w określony sposób. Była i jest nadal, to myśl bardzo prosta w swoim wydźwięku, ale wtedy stanowiła dla mnie niemałą rewolucję i na dobrą sprawę zapoczątkowała zmianę myślenia o społeczeństwie oraz o moim w nim miejscu. Dzisiaj, pod wpływem filmu #IOU (I owe you - jestem Tobie coś winien) zrealizowanego przez markę Grant's, pozwolę sobie napisać, mam nadzieję, bez zbędnej ckliwości i co gorsza patosu, kilka słów odnośnie tych, którzy stali za moimi "losowymi interakcjami" i dzięki którym jestem w tym miejscu mojego życia.

środa, 12 listopada 2014

Wełna, kraty, denim...Czyli wszystko to co potrzebne do jesiennego zestawu w klimacie (smart) casualowym.

środa, 5 listopada 2014

DIY - zwężanie / taliowanie koszuli, sposób nr 1

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że fabryczne taliowanie koszul pozostawia wiele do życzenia. Można to tłumaczyć, zwłaszcza w przypadku tańszych marek, chęcią "wpasowania" się w jak największą ilość sylwetek jak najmniejszym kosztem czyli innymi słowy, ofertą składającą się ze spadochronów koszulopodobnych, nie zmienia to jednak faktu, że finalnie jesteśmy postawieni przed dylematem kupić i łopotać na wietrze czy też szukać dalej. Prezentowany poniżej zabieg to świetne i proste rozwiązanie pozwalające na poprawienie tego stanu rzeczy w zaciszu domowym, samodzielnie lub przy pomocy innych życzliwych nam rąk. 

niedziela, 2 listopada 2014

Country jacket w centrum miasta

To co dzieje się w ostatnich latach w klasycznej męskiej elegancji śmiało porównać można do obalania muru berlińskiego, z tą różnicą, że tutaj proces ten rozłożono na raty, a zamiast młotów, łomów i innego szeroko pojętego ciężkiego sprzętu, użyto bardziej wyrafinowanych narzędzi. Dlatego też nie powinno dziwić nikogo, że na tło dla prezentowanego dziś zestawu wybrałem Berlin właśnie. 
Outdersen - Męska moda i styl. All rights reserved. © .