Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Wyniki i podsumowanie I etapu konkursu urodzinowego bloga


Ilośc i jakość Waszych konkursowych zgłoszeń, to chyba najlepszy prezent jaki mogłem otrzymać na 4 urodziny mojego bloga. Panowie, jesli kiedyś ktoś jeszcze raz wygłosi w mojej obecności sąd, że Polacy nie potrafią sie ubrać, będę zmuszony wyzwać go na pojedynek. Prawdę powiedziawszy, większość Waszych zestawów z powodzeniem mogłaby znaleźć sie np. w mojej relacji z Pitti Uomo, a jak wiadomo (lub też nie) jestem w tym temacie dość wybredny. Zatem tym większe dla Was brawa i mój ogromny ukłon. Dobra robota, dziękuję!


Niestety, tak ilość nagród jak i samych miejsc w drugim etapie jest mocno ograniczona i z ponad 70 zgłoszeń musiałem wybrać zaledwie 18. Jedno jest pewne, w całym swoim subiektywizmem starałem się być jak najbardziej obiektywny. Często o finalnej decyzji przesądzał jeden detal / element, lub też opis, który pozwalał nieco lepiej zapoznać się z Waszym zamysłem, czy bardziej ogólnie, "indywidualną filozofią ubioru”. Istotnym dla mnie było wybrać te zestawy, które prezentowały nie tylko techniczne umiejętności, ale wydawały mi się najbardziej spójne z ich autorem. W tej sytuacji pomocnym okazało się również przesłanie do mnie co najmniej jednego zdjęcia przedstawiającego całą sylwetkę, włącznie z butami. Gdyby nie ten fakt, wybór finalistów byłby jeszcze trudniejszy. Można więc śmiało stwierdzić, że walka była wyrównana, zacięta i trwała aż do końcowego gwizdka. A nawet trochę dłużej, bo nie obyło się bez dogrywki i stąd to małe opóźnienie. Jednocześnie pragnę poinformować Was, że w związku z nim, głosowanie zakończy się jeden dzień później, tj. 11.12.16 r. Ostateczne wyniki i podsumowanie zabawy zaś będzie miało miejsce dnia 12.12.16 r.

Co prawda konkurs był z założenia skierowany do mężczyzn, ale otrzymałem także jedno kobiece zgłoszenie. Przyznam szczerze, że długo zastanawiałem się czy zakwalifikować je do finału, bo trzeba przyznać, że nadesłany zestaw jest na wysokim poziomie technicznym i estetycznym, w regulaminie zaś warunkiem było jedynie zaprezentowanie na sobie „męskiego stylu”, nie zaś bycie mężczyzną. W końcu zdecydowałem jednak, że dodatkowe walory zgłaszającej mogłyby wprowadzić spory zamęt i że sprawiedliwą opcją będzie przyznanie Karolinie nagrody dodatkowej. Czym ona będzie zdradzę w podsumowującym cały konkurs, poście. 


Na marginesie muszę też przyznać, że ocenianie innych, to rzecz bardzo ciężka oraz niezwykle niewdzięczna i pomimo radości związanej z ilością i jakością zgłoszeń, nie czuję się najlepiej z faktem, że części z Was już w tym miejscu muszę podziękować za udział w konkursie.  Nie ma innej rady, pora pomyśleć nad zrobieniem z niego wydarzenia cyklicznego ;)
Na razie jednak zejdźmy na ziemię i zapoznajmy się z listą tych, którym dziękował jeszcze nie będę, a na których Wy będziecie mogli głosować w finale (kolejność losowa):

1. Dominik


2. Filip

3. Adam

 4. Jakowos

5. Piotr B.

6. Mariusz

 7. Marcin P.

 8. Tomasz

9. Grzegorz

 10. Jakub S.

11. Mat

 12. Mateusz A.

 13. Jakub M.

14. Marcin Sz.

15. Jakub H.

 16. Piotr P.

17. Mateusz N.

18. Łukasz

W ramach przypomnienia, głosować możecie od teraz do 11.12.2016 r. do godziny 23.59. Głosowanie ma charakter otwarty, tj. głos może oddać każdy, bez konieczności logowania czy też rejestracji. W trakcie całego głosowania, każdy głosujący może oddać z jednego urządzenia tylko jeden głos, na jednego kandydata. Apeluję w tym miejscu raz jeszcze o rozwagę i zdrowy rozsądek, a także powstrzymanie się przed próbami sztucznego nabijania głosów. Jednocześnie mam nadzieję, że jest to apel na wyrost i że ta "stylowa potyczka" będzie dla wszystkich jedynie okazją do dobrej zabawy.  


UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA

Panowie,

Zawiodłem się. Po bardzo mocnym I etapie, z niejasnych dla mnie przyczyn postanowiliście położyć kompletnie etap drugi. 

Oddając w Wasze ręce proste narzędzie do głosowania, szczerze wierzyłem w to, że zachowacie się jak na stylowych mężczyzn przystało. Z klasą. Co prawda liczyłem się z tym, że ktoś może nie zdołać opanować chęci wygranej (stąd zresztą zapis w regulaminie o możliwości dyskwalifikacji). Nie spodziewałem się jednak w żadnym wypadku, że po analizie tygodnia głosowania, będę miał takie podejrzenia w stosunku do KILKU osób(?!). Fakt ten stanowi dla mnie duże rozczarowanie i jest podstawą pokaźnej dawki negatywnych emocji. Miała być zabawa, jest farsa.

Skutecznie zniechęciliście mnie tym działaniem nawet do samej myśli o kolejnych edycjach. Zmuszony też jestem wprowadzić zmiany w regulaminie obecnego konkursu, tak aby w choć minimalnym stopniu zniwelować uczucie niesmaku.

Głosowanie pozostaje aktywne. Ostateczny sposób wyłonienia zwycięzców zostanie jednak zmieniony i nie będzie zależny wyłącznie od jego wyników. Bardziej szczegółowe oświadczenie oraz więcej informacji w tej sprawie opublikuję na swoim blogu w osobnym poście, w ciągu najbliższych 24 godzin.

Oczywiście wpis ten w pierwszej kolejności skierowany jest do "potencjalnych zainteresowanych". Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy postępowali w ten sposób.

Niech rozpocznie się "zamieć"!

Pozdrawiam
Łukasz

Swoje głosy możecie oddawać poniżej:

LINK DO STRONY GŁOSOWANIA