piątek, 28 października 2016

Zaczarowany Las Lancerto - kolekcja jesień - zima 2016


Enchanted Forest (Zaczarowany Las)to nazwa aktualnej, jesienno - zimowej kolekcji polskiej marki Lancerto, zajmującej się produkcją odzieży męskiej w klasycznej odsłonie lub jak określa to sama marka, mody formalnej. To także pierwsza ich kolekcja, z którą mam bliżej do czynienia. 

niedziela, 23 października 2016

Francuski kloszard, czyli moje spojrzenie na "streetwear"


Kiedyś padło na tym blogu stwierdzenie, że "każdy ma takie streeatwear jaki sobie wymyśli" i pomimo tego, że nie jest ono mojego autorstwa, bardzo do mnie przylgnęło. Bardzo lubię myśleć o pewnych ograniczeniach narzucanych przez ogólnie przyjętą konwencję w ramach określonej estetyki, a co za tym idzie, zmniejszających pole manewru w poszukiwaniach własnego stylu. A przynajmniej tak się na pozór wydaje.

czwartek, 20 października 2016

Moja skarpetowa (r)ewolucja - Jakie skarpety wybrać?Wydawać by się mogło, że to bardzo banalne pytanie, na które odpowiedzi udzielono już w przynajmniej kilku miejscach nakierowanych na #menswear. Zachęcony jednak przez markę Wola, postanowiłem przyjrzeć się swoim skarpetowym wyborom na przestrzeni całej mojej blogowej działalności i na tej podstawie uknuć dla Was mój bardzo subiektywny poradnik "skarpetowego co, jak i dlaczego".

niedziela, 16 października 2016

Moja pierwsza marynarka Lancerto


Kiedy rok temu pierwszy raz wybrałem się na wzgórze Monte dei Cappuccini i ujrzałem rozpościerającą się z niego panoramę Turynu na tle monumentalnej ściany Alp, wiedziałem, że kiedyś będę musiał tam wrócić i wkomponować w ten obrazek jakiś zestaw. Ostatnio pojawiła się ku temu okazja.

środa, 5 października 2016

Sprana bawełna i denim - M.O.N. (zestaw nr 2)


Po zaprezentowanym w TYM wpisie "odzieżowym podium" pora na przedstawienie Wam kolejnych, aczkolwiek wciąż istotnych dla prezentowanej przeze mnie estetyki, miejsc.

niedziela, 2 października 2016

Summer's (pop)over


Co prawda własnych dwóch kółek jeszcze nie posiadam, ale biorąc pod uwagę ilość zabawy, którą dostarcza mi każdorazowe dosiadanie jednośladu zaopatrzonego w silnik spalinowy, przeczuwam, że niedługo ten stan rzeczy ulegnie zmianie.
Outdersen - Męska moda i styl. All rights reserved. © .