Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Minimalizm czy vintage?


Od dłuższego czasu jestem pod wpływem dwóch nie do końca zazębiających się ze sobą nurtów w klasycznej modzie męskiej. Mam tu na myśli minimalizm, cechujący się prostymi, klasycznymi formami i neutralną kolorystyką oraz wintydż inspirowany odzieżą roboczą oraz zapożyczeniami z militarnych uniformów. Dzisiejszy zestaw stanowi jedną z prób znalezienia ich punktu styku.

W związku z tym, z jednej strony mamy tu prostą formę składającą się z czterech uzupełniających się, aczkolwiek bardzo ograniczonych kolorystycznie elementów, z drugiej natomiast mocne wpływy estetyką "retro". I tak, jest tu skórzana kurtka inspirowana pilotką A2 / G1, jest dzianinowa koszula polo, są również wintydżowe dżinsy oraz tenisówki. W sumie to buty zostały zaprojektowane i wypuszczone na rynek w 1968 roku jako obuwie do gry w koszykówkę, ale nazwa zwyczajowa zrobiła swoje. Prawdę powiedziawszy, to buty te stanowią przyczynek do moich wewnętrznych rozterek. Kupiłem je jakiś czas temu w pewnym sklepie z przecenionymi końcówkami kolekcji udającym lumpeks. Cena była więc dość okazyjna, zwłaszcza jak na buty wykonane ze skóry, leżały też całkiem dobrze na moich koślawych, słowiańskich stopach. Niestety, jakość użytych materiałów sprawia, że nieusztywnione czubki szybko się defasonują. A szkoda, bo był / jest w nich estetyczny potencjał.
Nie do końca zadowolony jestem również z tego jak wyglądają na zdjęciach spodnie, a dokładniej, niebyt estetyczne i zbyt masywne podwinięcie nogawek. Co prawda już raz przy nich majstrowałem, ale najwidoczniej muszę upodobnić je jeszcze bardziej na modłę tych noszonych przez Alessandro Squarzi.kurtka pilotka - Zara // koszulka polo - H&M Premium  // okulary - TBD eyewear // spodnie -  H.I.S. via Renevue // pasek - bez metki via Renevue // tenisówki - Puma


photo by PATINESSA tak na marginesie, to pamiętacie jeszcze GADKĘ SZMATKĘ?

Wkrótce wracamy do Was z nowymi podcastami!

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, już teraz dołączcie do naszej grupy:
https://www.facebook.com/groups/GadkaSzmatka/
 
Ponadto możecie tam zadawać pytania i poruszać wszelakie "okołoszmatkowe" tematy.

Tymczasem zapraszamy do przesłuchania naszych ostatnich dyskusji: https://soundcloud.com/gadkaszmatka


Do usłyszenia!