Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Len i biel / Linen and white

Po ostatnim zestawie na upały dziś przyszła pora na kolejny, tym razem jednak intensywniej flirtujący z klasyką, niż pasażer(k)ami gondoli. Nie powinien więc dziwić wybór lnu, zwłaszcza że w tym roku, pomimo dość już zaawansowanego lata, materiał ten nie pojawił się na blogu ani razu. A skoro mowa o lnie i klasyce, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie o lnianej marynarce. 


I tak też w istocie się dzieje. Ową lnianą marynarkę, zakupiłem w ubiegłym roku, podczas letnich wyprzedaży. Cechuje się klasycznym krojem, szerokimi klapami i co cieszy najbardziej, brakiem, dość często spotykanego w produktach z Zet w logo, poliestru w składzie podszewki. Oczywiście nie pozostaje to bez korzystnego wpływu na oddychalność materiału, ale z tyłu głowy już delikatnie kołacze mi myśl o wyeliminowaniu jej (podszewki) całkowicie z powierzchni pleców, podobnie zresztą jak z innych typowo letnich marynarek. Nie ma co się oszukiwać, podczas upałów, każda dodatkowa warstwa zbędnego materiału obniża nasz komfort termiczny. Warto więc szukać balansu i rozwiązań podnoszących nie tylko estetykę naszego wyglądu, ale posiadających także wartości użytkowe.Dopełnienie marynarki stanowi całkiem przewiewna, bawełniana koszula nabyta ostatnio w Pull&Bear oraz bawełniane spodnie z minimalną domieszką, a jak by inaczej, lnu. Co prawda więcej w tym marketingu, niż faktycznych właściwości lnu, ale spodnie sprawdzają się całkiem dobrze o ile temperatura nie przekroczy magicznej 30. Później już tylko dobrze.
Dodatki w postaci paska, poszetki i zegarka łączą granatowe akcenty, nadające całości charakteru i wyrazistości. W moim odczuciu, cała ewentualna siła tego zestawu spoczywa właśnie w nich, a próby ich zastąpienia bardziej stonowanymi rozwiązaniami mogłyby zakończyć się efektem rozmycia i co gorsza, nijakości.
Na stopach natomiast nie mogło zabraknąć mojego ulubionego, letniego obuwia czyli loafersów. W tym przypadku, dość mocno eksploatowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy i wciąż w dobrym stanie, skórzane mokasyny z szyszkami (tassel loafers).


marynarka / jacket - ZARA
koszula / shirt - Pull&Bear
spodnie / trousers - H&M
poszetka / pocket square - H&M
pasek / belt - F&F
zegarek / watch - TRIWA
okulary / sunglasses - TRIWA
mokasyny / tassel loafers - ZARA