Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Praga po raz drugi

Gdy za oknami pogoda nie nastraja do szaleństw z marynarkami, warto postawić na coś co zapewni nam odpowiedni komfort termiczny, jednocześnie nie pozbawiając nas przyjemności zabawy związanej z uzewnętrznianiem naszego stylu. Takim rozwiązaniem są warstwy.

Z racji swej specyfiki, jest to bardzo dobry sposób na podejście do dość szybko i co gorsza niespodziewanie zmieniających się warunków pogodowych. W zależności od aktualnie panującej aury możemy dodać lub odjąć którąś z warstw (do tego celu niewątpliwie przydatną będzie jakaś poręczna, aczkolwiek pojemna torba - zawsze można "upchać" w niej jakiś sweter, kamizelkę czy też cienką kurtkę).


W prezentowanym przeze mnie zestawie zabrakło co prawda torby, ale pojawił bardzo przydatny rekwizyt w postaci parasola. O ile kiedyś, w czasach mojego młodzieńczego buntu, nie uznawałem tego wynalazku, tak teraz chętnie po niego sięgam (po ten konkretny egzemplarz nie sięgnę już zbyt wiele razy, ale poczekajmy z tą historią do paryskich postów ; ) ). Dobra marynarka, to sucha marynarka, a i inna odzież wierzchnia całkowicie przemoknięta, może za wyjątkiem prochowca, nie wygląda zbyt zachęcająco. 


Spodnie (H&M - 60 zł) zostały wykonane z grubej lecz przyjemnej w dotyku  i co najważniejsze ciepłej flaneli. Latem materiał ten nie sprawdzi się zupełnie, ale w zimniejszym okresie, jest wręcz idealnym rozwiązaniem dla naszych nóg.


Tym razem zdecydowanie zaszalałem w kwestii poszetek, ale to tylko jeszcze dobitniej pokazuje jak bardzo uniwersalny jest to dodatek. Oczywiście nie każe nikomu nosić ich w kieszeniach spodni, ale "wyobraźnia jest od tego aby bawić się..." ; )
Krawat z koleji to wspaniałe połączenie włoskiej formy z brytyjskim duchem weekendowych wypadów na wieś. Na dobrą sprawę, cały zestaw opisałbym właśnie w taki sposób, no może bez słowa "wspaniałe" ; ). Wracając jednak do "męskiego zwisu" (inna nazwa krawata), to bażanty są tutaj wręcz idealne, ogromny plus za to.

Ps miało być dzisiaj słów kilka o skarpetach z poprzedniego posta, ale potrzymam Was jeszcze trochę w niepewności ; ) Tymczasem zabieram się za kolejny film. Do zobaczenia wkrótce zatem!

kurtka / jacket - Jeff Banks - allegro.pl
sweter / sweater - H&M
koszula / shirt - Lidl
poszetki / pocket squares - Poszetka.com
krawat / tie - Poszetka.com
spodnie / trousers - H&M
buty / boots - River Island