Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Place du Trocadero - Paris

Nie jest chyba dla nikogo, żyjącego w naszym kręgu kulturowym, specjalną tajemnicą, że za kilka dni dobiegnie końca kolejny rok kalendarzowy. Utarło się, że moment przejścia należy ubarwić zabawą kończącą się nierzadko, symulacją lotów kosmicznych tudzież podróżą w przestrzeni i czasie. Oczywiście nie warto sprawdzać się w roli alkoholowej wersji pilota NASA (pozostawmy miejsce do popisu wujkom, szwagrom i Sebom), warto natomiast zadbać o odpowiedni strój. 

Zestaw z kolejnej paryskiej sesji dla Poszetka.com sprawdzi się tutaj idealnie.


Bazę dla wszystkich dodatków stanowi granatowy (indygo, szafir?), "wełniany"(51 % wełna / 49 % sztuczne włókna) garnitur będący nabytkiem z wakacyjnych wyprzedaży. Spodnie standardowo nadawały się do małych poprawek (zwężanie nogawek - wiem wiem, nie chcę już obiecywać, ale na dniach mur beton post na ten temat ; ) ), a podszewka w rękawach marynarki wykonana została z domieszką poliestru, jednak poza tymi detalami, garnitur to bardzo dobry, budżetowy zakup (całość kosztowała około 220 zł).
Jako uzupełnienie garnituru użyłem szarej, bawełnianej kamizelki, dodając całość bardziej formalnego wyrazu.


Pod spodem znajduje się biała koszula z kołnierzykiem włoskim (a dokładniej pół włoskim - w połowie drogi między kentem, a cutaway) zwieńczona dodatkiem, który noszę niezbyt często, tj. muchą (ta konkretna została wykonana z grenadyny). Tutaj jednak sprawdziła się bardzo dobrze i wraz z jedwabnym oraz wełnianymi poszetkami stworzyła bardzo gustowny duet. Warto zaznaczyć, że mucha wykonana jest w sposób umożliwiający samodzielne wiązanie. Na początku generuje to niemały problem, ale w przypadku sukcesu, satysfakcja gwarantowana. W moim odczuciu, jest to zdecydowanie bardziej skomplikowany proces niż wiązanie krawata (zapewne z racji braku wprawy).


Ostatni z opisywanych elementów, to buty. Zupełnie przypadkowo wpadły w moje ręce podczas "rutynowej" inspekcji asortymentu dostępnego w TkMaxx. Na pierwszy rzut oka, widzimy lakierowane mokasyny z frędzlami, jednakże nietypowa podeszwa komplikuje nieco ten osąd. Na pewno nie jest to najbardziej klasyczny reprezentant tego typu obuwia, ale za to unikatowy, wygodny i za jedyne 66 zł (wszystko poza podeszwą wykonane zostało z lakierowanej skóry naturalnej ; ) ).


marynarka / jacket - ZARA
spodnie / trousers - ZARA
kamizelka / vest - H&M
koszula / shirt - H&M
mucha / bow tie - Poszetka.com
poszetki / pocket squares - Poszetka.com
buty / shoes - Dispair London - TkMaxx
rękawiczki / gloves - no name - supermarket
okulary / sunglasses - Triwa
zegarek / watch - Triwa