Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Cytadela raz jeszcze

Jeśli w temacie pogody nic się nie zmieni, już wkrótce zacznę prezentować tutaj znacznie bardziej wiosenne zestawienia. Żebyśmy mieli jasność, wcale mi to nie przeszkadza, śnieg jest bardzo ciekawym opadem , ale najlepiej prezentuje się na stoku i zdjęciach z Kanady. Ujemne temperatury także zdecydowanie lepiej pasują do północnych rewirów.  Teraz jednak skoncentrujmy się na dzisiejszym, wciąż dość ciepłym zestawie. W końcu święta wielkanocne przed nami, wszystko  może się jeszcze zdarzyć.


W dzisiejszym odcinku okryciem wierzchnim została kurtka krojem przypominająca marynarkę, wypełniona kaczym puchem. Dość intensywnie rozglądałem się za podobnym modelem już od ponad roku, w końcu udało mi się ją nabyć podczas wyprzedaży w męskiej odsłonie Mango (i nie chodzi tu o telezakupy...). O odpowiednio wysoką temperaturę ciała dba również wełniany kardigan, dla odmiany z Zary. W ostatnim czasie, zacząłem patrzeć na ten typ swetra zdecydowanie łaskawszym okiem, podobnie zresztą rzecz ma się odnośnie materiałowych kamizelek. Oba te elementy stanowią bardzo ciekawe oraz funkcjonalne dopełnienie zestawów z marynarkami, zwłaszcza w przypadku kapryśnej / zmiennej pogody.


Oliwkowe chinosy to kolejna nowość w szeregach mojej garderoby. Do kompletu kupiłem również bliźniaczy model w kolorze błękitnym, ale o nim pewnie za czas jakiś. 

No i oczywiście buty. Tym razem wybór padł na trzewiki będące wypustem marki własnej Tesco czyli F&F. Wykonane są z dość grubej skóry krowiej i kosztowały mnie około 50 zł. Więcej na ich temat obecnie napisać jeszcze nie mogę - dopiero rozpocząłem ich użytkowanie. Dodam tylko, że zamszowe, bordowe derby, tej samej marki, zakupione wiosną, wciąż mają się całkiem dobrze. Secondhand Dandy wydaje się również potwierdzać tezę o dość dobrej jakości obuwia F&F. Zobaczymy co z tego wyniknie.


Na sam koniec moje osobiste "ale", a mianowicie krawat. Trochę zaszalałem i dobrałem do dość spójnej całości krawat z jedwabiu, który właśnie przez materiał, z którego został wykonany, wprowadza tutaj mały chaos. To kolejny dowód na to, że dopiero spojrzenie z dystansu daje nam całościowy obraz i możliwość trafniejszego osądu ; )


kurtka / jacket - He by Mango
kardigan / cardigan - ZARA
koszula / shirt - Lidl
chinos pants - Pull & Bear
buty / boots - F&F
krawat / tie - ZARA
poszetka / pocket square - H&M
okulary - shades - TRIWA
rękawiczki / gloves - ZARA
guzik / button - hand made