Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Navy, a jednak camo


Zima w ostatnim czasie jakby odpuściła, co pomimo szeregu odczuwalnych zalet, stwarza jeden zasadniczy problem, otóż nie mam zbyt wielu możliwości do uchwycenia i późniejszego zaprezentowania Wam zimowych zestawów. Oczywiście nie bez znaczenia jest tu również brak należytego oświetlenia w czasie kiedy zdjęcia mogłyby powstawać, ale od czego jest improwizacja?

Tym razem postawiliśmy na niesławne przejście podziemne w okolicach poznańskiego City Center.

Ostatnio blog zdominowany był przez smart casual, tym razem więc, dla zachowania równowagi postawiłem na bardziej niezobowiązującą kompozycję.

Oliwkowo-zielony peacot to nabytek z wyprzedaży w TkMaxx, zakupiony za kwotę około 50 zł. O ile wierzyć pierwotnej cenie (producenta), zapłaciłem o jakieś 1300 zł mniej. A jeśli już o producencie mowa, to ów płaszcz pochodzi z kolekcji amerykańskiej marki Gerald & Stewart by Fidelity, która to rozpoczęła swoją działalność w roku 1941, specjalizując się w realizacji zamówień dla US Navy. Podobno jakość ich produktów nie zmieniła się od tamtej pory i podobno to dobrze. Moja dotychczasowa (krótka) przygodą z tą bosmanką wydaje się tę teorię potwierdzać.

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował w jakiś sposób zindywidualizować tego okrycia wierzchniego.  Jakiś czas temu natrafiłem w jednym z second handów na szaro-czarny kołnierz z syntetycznego futra. Nie miałem pojęcia do czego mogło by mi się przydać, ale nabyłem go bez wahania. Gdy do domu trafiła kurtka, zapoznałem ją z kołnierzem, ku mojemu zaskoczeniu, polubili się dość mocno, nie miałem więc serca ich rozdzielać. Kilka ruchów igłą i tak już zostało.

Pod kurtką, kraciasta koszula z kołnierzykiem typu botton down, w towarzystwie granatowego knita ( dla niewtajemniczonych, najprościej rzecz ujmując, jest to dziergany, nieformalny krawat), będącego łupem z ostatniego nocnego wypadu do Tesco. Dopełnienie tych elementów stanowi sweter w kolorze indygo / ultramaryna z dość dużym dekoltem typu V-neck.

Nieco wojskowego klimatu nadają całości zamszowe sztyblety w kolorze khaki oraz skórzano wełniane rękawiczki w wzór moro / camo.


bosmanka / peacoat - TkMaxx - Gerald & Stewart by Fidelity  (+ eco furry)
sweter / sweater - ZARA
koszyla / shirt - H&M
knit - Tesco - F&F
dżinsy / jeans - ZARA
sztyblety / chelsea boots - Massimo Dutti
rękawiczki / gloves - ZARA