Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Przedwiośnie z Poszetka.com

Przez niektórych uważany za pierwszą stolicę Polski, Poznań jest ostatnim miastem na trasie naszej wycieczki po europejskich miastach wraz z Poszetka.com.

A skoro mowa o Poznaniu, nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, i nie mam tu na myśli Ratusza wraz z koziołkami ; )Zima w tym roku, pomijając tydzień w grudniu oraz dwa w styczniu wydaje się nie traktować swojego zadania nazbyt poważnie. W związku z tym, prezentowany dzisiaj zestaw, nie pozostanie jej dłużny. 


Choć pozornie dość lekki, przez zastosowanie wełnianej kamizelki, zestaw spisał się bez zarzutu. Swoją drogą kamizelka ta odczekała kilka lat w szafie zanim zdecydowałem się ją założyć (zakupiłem ją kiedyś za grosze w second handzie). Obecnie zestawienia marynarek z kamizelkami (a także kamizelek z czymkolwiek - wersja dla "pitiłomowiczów") przeżywają renesans, warto więc zastanowić się nad zaopatrzeniem się w ten element garderoby. Dodatkowo, jak już wspomniałem, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie sprawiające, że nasz zestaw będzie przyjaźniejszy termicznie w okresie przejściowym.

Kolejnym wartym uwagi elementem jest beżowa, wełniana marynarka bez konstrukcji. Wraz z poszukiwaniami swojego własnego stylu, coraz bliżej mi do tego typu włoskich, tudzież "włoskich" wypustów. Oczywiście jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej formalne, ale też bardzo komfortowe. Niejednokrotnie złapałem się na uczuciu braku marynarki, dlatego polecam to rozwiązanie zdecydowanie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z męskim stylem.

Ten konkretny model nabyłem podczas wyprzedaży w TkMaxx za jedyne 50 zł (podczas tych samych zakupów nabyłem bosmankę z poprzedniego wpisu), gdzie średnia cena marynarek tej marki (Altea) waha się w okolicach 1200 zł ; )

Dopełnienie kamizelki oraz marynarki stanowi bawełniana koszula w białe groszki (polka dots), swoją strukturą oraz kolorem przypominająca koszulę denimową, przy tym jednak pozostaje bardzo miękka i przyjemna w dotyku.

Całość natomiast podkreślają oczywiście dodatki Poszetka.com. Grendynowy krawat swoim granatem stanowi kontrast dla odcieni beżu i brązu, z drugiej jednak strony, nawiązuje do nich swoimi ukośnymi paskami. Dodatkowo efekt ten spotęgowany jest poszektami w odcieniach beżów i szarości, z niebieskimi oraz czarnymi florystycznymi wzorami nawiązującymi swoją estetyką do paisleya.


marynarka / jacket - TkMaxx - Altea
kamizelka / vest - second hand
koszula / shirt - He by Mango
krawat / tie - Poszetka.com
poszetki / pocket squares - Poszetka.com
guzik do mankietów w butonierce / monkey fist cuff - Poszetka.com
spodnie / trousers - H&M
rękawiczki / gloves - ZARA
buty / double monks boots - ZARA