Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Pikowana kamizelka


Wraz z dzisiejszym zestawem wracamy na chwilę do lasu, aczkolwiek odnajdzie się on równie dobrze wśród drzew jak i w gąszczu miejskiej tkanki.



Co prawda pogoda za oknami nie pozostawia złudzeń, odnośnie tego co nastąpi za czas jakiś, ale ja wciąż nie składam broni i staram się robić wszystko aby swoim ubiorem pozaklinać jeszcze rzeczywistość, a przy okazji nie wpaść w sidła jesiennemu przeziębieniu. Stąd też koncepcja taka jak ta, czyli zestaw warstwowy pozwalający na utrzymanie odpowiedniej ciepłoty, a przy tym obywający się bez kurtki. Kluczem do niego i jego sercem zarazem są coraz popularniejsze wśród mężczyzn kamizelki. Podobnie jak wszelakiej maści pikowane kurtki nie są już tak powszechnie kojarzone z typem odzieży roboczej często spotykanej na terenach wiejskich (ze względu na swoje właściwości, nie bez przyczyny zresztą), a zaczynają stawać się docenianym rodzajem odzienia wierzchniego w sezonach przejściowych. Możliwości adaptacyjne takiej kamizelki są bardzo szerokie i nie muszą wcale ograniczać się do prezentowanego dzisiaj, nieformalnego zestawu, co zresztą postaram się w niedalekiej przyszłości również zaprezentować.


Oczywiście duże znaczenie ma tutaj nasza otwartość na mieszanie ze sobą nie do końca pasujących, na pierwszy rzut oka, elementów, ale zakładam, że:
a) skoro śledzisz mojego bloga, jest spora szansa, że cenisz sobie klasykę, ale nie boisz się z nią eksperymentować,
b) w dobie internetu ciężko jest zaprezentować coś co nie pojawiło się wśród forsujących trendy lub uprawiających awangardę, a przez to granica tolerancji przesuwana jest stale ku coraz odleglejszym, rzec można, dziewiczym dla mody męskiej, obszarom.






W dzisiejszym zestawie, wszystko wydaje się być spójne nie tylko na pierwszy, ale także na drugi i każdy kolejny rzut oka. Kolorystcznie każdy z elementów stanowi kontrast dla kamizelki (sweter, buty i torba) lub jej uzupełnienie. Na dobrą sprawę dobór składowych części stroju pod kątem kolorystyki, to jeden z tych tematów, którym warto poświęcić nieco więcej czasu antenowego. Najpierw jednak muszę opublikować wszystkie zaległe posty, które z powodu notorycznego, chorobliwego już w zasadzie, braku czasu, ląduję w szufladzie zamiast na blogu...







kamizelka / vest - Zara
sweter / sweater - New Look
koszula / shirt - Biedronka
dżinsy / jeans - HE by Mango
buty / boots  - Zalando.pl
torba / bag - Centro
zegarek / watch - Triwa