Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Country jacket w centrum miasta

To co dzieje się w ostatnich latach w klasycznej męskiej elegancji śmiało porównać można do obalania muru berlińskiego, z tą różnicą, że tutaj proces ten rozłożono na raty, a zamiast młotów, łomów i innego szeroko pojętego ciężkiego sprzętu, użyto bardziej wyrafinowanych narzędzi. Dlatego też nie powinno dziwić nikogo, że na tło dla prezentowanego dziś zestawu wybrałem Berlin właśnie. 

W czystej teorii,  a być może i w części internetu zapisanej na dyskietkach, prezentowanej dzisiaj marynarce bliżej do brytyjskiej wsi lub chociażby weekendowych wypadów za miasto, niż do tętniącego życiem miasta. W praktyce jednak, wkomponowana w smart casualowe zestawienie co najmniej nie razi, a ponadto, sprawdza się idealnie jako odzienie wierzchnie w dni takie jak chociażby zakończony właśnie weekend. Dla przypomnienia dodam tylko, że mamy listopad, a klimat wcale się nie zmienia.


Tytułową marynarkę / kurtkę zakupiłem jakiś czas temu w Tesco, a dokładniej w dziale odzieży sygnowanej logiem F&F. Oczywiście, materiał z którego została wykonana do najszlachetniejszych nie należy, ale to co już takie oczywiste nie jest, to to, że w składzie udało się "upchać" i wełnę. Jest to miłe i zaskakujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wielu markom sprzedającym znacznie droższe produkty z kategorii "odzież męska" nie zawsze udaje się tego dokonać >KLIK!<

Dlaczego zdecydowałem się na określenie jej mianem country jacket? Po pierwsze ze względu na dość gruby materiał, o którym pisałem powyżej, po drugie przez 3 guzik pozwalający na zapięcie jej nieco wyżej i po trzecie, najważniejsze, z racji charakterystycznych, naszywanych kieszeni z patkami, typowych dla tego rodzaju kurtek. W przeciwieństwie jednak dla modeli wykonanych z nieprzemakalnych tworzyw, ta kurtka charakteryzuje się formą bardzo zbliżoną do marynarki uszytej np. z tweedu, co w moim odczuciu dodaje jej tylko uroku.






marynarka / jacket - F&F
koszula / shirt - HE by Mango
krawat / tie - H&M
poszetka / pocket square - H&M
spodnie / trousers - H&M
buty / monk boots - ZARA
okulary, zegarek / sunglasses, watch - TRIWA