Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

3 - 1 + Zielona Bosmanka


Nie ulega wątpliwości że garnitur trzyczęściowy składa się, jak sama nazwa wskazuje, z trzech części, tj. marynarki, kamizelki i spodni. Faktem jest również to, że jest bardzo piękną wersją garnituru, pożądaną przez wielu fascynatów męskiej klasyki. Jednakże, z racji swojej dość wysoko osadzonej formalności nie jest najczęściej spotykaną wersją garnituru zarówno na ulicy jak i w kolekcjach firm specjalizujących się w modzie męskiej. W szczególności ze świecą można go szukać w propozycjach tańszych marek, które jak by nie było, w dalszym ciągu pozostają w głównym kręgu moich odzieżowych zainteresowań, a o ile przeczucie mnie nie myli, także sporej części moich Czytelników ; )

W takim wypadku najpopularniejszą opcją jest posiłkowanie się tradycyjnym, dwuczęściowym garniturem, wzbogaconym o  kamizelkę wykonaną z innego materiału, tzw. ood vest (przykład takiego zestawu znajdziecie >TUTAJ<). Co jednak zrobić, jeżeli komplet składa się wyłącznie z kamizelki i spodni?
Taki dylemat pojawił się w mojej głowie w momencie zakupu właśnie takiego kompletu podczas ostatnich wyprzedaży w H&M (za całość zapłaciłem okrągłe 60 zł). Decyzja i w jej konsekwencji odpowiedź były tym trudniejsze, że nie przypominałem sobie nigdzie podobnych eksperymentów. Tzn. wydawało mi się, że kiedyś widziałem trzyczęściowe zestawienie ze zdekompletowaną marynarką w ofercie Suit Supply, ale za nic nie potrafiłem tego odnaleźć w odmętach internetu. Trafiłem za to na kilka bardzo ciekawych połączeń tego typu kompletów z okryciami wierzchnimi. W związku z tym, zdecydowałem się na własną aranżację i oto przed Wami moja pierwsza propozycja na poskromienie tego tworu. Na początek, w zestawieniu z moją zieloną bosmanką, o bardzo ciekawym i skutecznie chroniącym przed wiatrem szalowym kołnierzu, w roli głównej.kamizelka / vest - H&M
spodnie / trousers - H&M
bosmanka / peacoat - Gerald & Stewart by Fidelity (Tk Maxx)
koszula / shirt - Mango Man
krawat / tie - ZARA
szalik / scarf - no name
rękawiczki / gloves - ZARA
monki / double monks - ZARA
zegarek / watch - Daniel Wellington (kod promocyjny "holiday-outdersen" = -15% przy zakupach na stronie producenta)