Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Siła niebieskiego


W ubiegłym roku, bez wątpienia kolorem dominującym, zarówno na blogu jaki w mojej szafie, był niebieski. W tym, na prowadzenie wysunęły się szarości, a niebieski zacząłem wykorzystywać częściej jako atrakcyjny dla nich kontrast, a niekoniecznie jako bazę. 

Sweter oraz koszula zostały przekazane mi przez markę Miler Menswear

W przeciwieństwie do czerwieni i zieleni, czyli dwóch pozostałych kolorów podstawowych, niebieski posiada ogromną łatwość w dopasowywaniu się do różnorodnych karnacji. Ta sama rzecz może pasować zarówno śniademu mieszkańcowi basenu Morza Śródziemnego jak i jasnemu Skandynawowi, podkreślając przy tym równie skutecznie mocne strony ich odmiennych fizjonomii.
Niebieski, a w szczególności jego ciemniejsze odcienie, bardzo dobrze łączy się z szarościami, beżami, brązami a także bielą i czernią tworząc bardzo uniwersalną paletę, o którą z powodzeniem można oprzeć budowanie własnej garderoby. Co nie mniej istotne, wraz z rozwojem własnego stylu oraz podejmowaniem się nowych kolorystycznych eksperymentów, niebieski nie straci na swojej wszechstronności, stanowiąc w dalszym ciągu istotny element.

ZESTAW
Prezentowane poniżej zestawienie wydaje się tę tezę potwierdzać. Granat merynosowego swetra stanowiącego warstwę pośrednią, z łatwością wybija się na pierwszy plan, nie przeszkadzając przy tym jednak stonowanej, szarej bazie.
Rozpięta pod szyją, biała koszula OCBD w połączeniu z trójkątnym, pogłębionym dekoltem swetra oraz klapami marynarki dodaje całości lekkości i skutecznie poprawia odbiór sylwetki tworząc wzór przypominający skierowany ku dołowi szewron.
Swoją drogą, sportowa, szara marynarka w kratę księcia Walii, wykonana z bardzo elastycznej tkaniny wełnianej z dwuprocentową domieszką nylonu, to esencja tego o czym mówiłem w debiutanckiej Gadce Szmatce, podczas rozmowy na temat nakładanych kieszeni. Jeśli jeszcze jej nie słuchaliście, gorąco zapraszam!


foto. Patiness

marynarka / jacket - Bianconi
sweter / sweater - Miler Menswear (do końca dnia, wszystkie swetry taniej o 33%)
koszula / shirt - Miler Menswear
spodnie / trousers - Suit Supply
poszetka / pocket square - H&M
monki / monk shoes - Patine.pl (Yanko)