Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

CZTERY LATA BLOGA "OUTDERSEN" - KONKURS URODZINOWYByć może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale mój blog obchodził niedawno swoje czwarte urodziny. Zamiast wylewnych podsumowań, czy też artykułu w stylu "4 faktów na mój temat" lub też "dlaczego blog Outdersen nazywa się Outdersen", postanowiłem świętować tę okoliczność w inny, znacznie bardziej interesujący i angażujący Was sposób.


Jeśli jesteście moimi Czytelnikami / Obserwatorami od dłuższego czasu, możecie pamiętać, że wiosną 2014 roku wygrałem konkurs organizowany przez amerykański portal poświęcony modzie męskiej The Style Blogger (obecnie funkcjonujący pod nazwą Articles of Style). Już wtedy wiedziałem, że kiedyś, w odległej przyszłości, również chciałbym zorganizować podobny konkurs dla moich Czytelników. Oczywiście nie miałem wtedy najmniejszej pewności, że blog utrzyma się w odmętach internetu przez tak długi czas oraz że będę w stanie podołać temu wyzwaniu.

Dziś, po czterech latach, okazało się, że to co przez długi czas pozostawało w sferze nie do końca realnych planów, stało się faktem. I dużo w tym Waszej zasługi. Nie wyobrażam sobie bloga bez ludzi go odwiedzających i tworzących wokół niego aktywną społeczność. W związku z tym nie pozostaje mi nic innego jak tylko podziękować. Rzecz jasna, nie wszystko przez te cztery lata poszło po mojej myśli, kilka aspektów funkcjonowania bloga pozostawiało i pewnie część z nich, w dalszym ciągu pozostawia nieco do życzenia. Ale urodziny to chyba odpowiedni na życzenia moment, tak więc sobie i blogowi życzę dalszego rozwoju i aby czwarte urodziny były momentem przejścia z wieku młodzieńczego w wiek dorosły. 

Wam natomiast jeszcze raz w tym miejscu D Z I Ę K U J Ę ! 


KONKURS

A skoro były już podziękowania i życzenia, pora na prezenty. 
Z nieukrywaną dumą i radością ogłaszam więc w tym miejscu Konkurs. Prawdopodobnie największy, a już na pewno, z największa ilością atrakcyjnych nagród, jaki miał miejsce dotychczas w męskomodowej blogosferze. Nie to jest jednak najważniejsze, dalece bardziej istotne jest to abyście nie stracili dystansu i potraktowali go przede wszystkim jako okazję do dobrej zabawy. 


ZASADY

Konkurs składa się z dwóch etapów. Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi 11 grudnia.
Szczegółowy regulamin konkursu znajduję się TUTAJ. Zgłoszenie udziału w konkursie wiąże się z akceptacją tego regulaminu.

Etap I:
Waszym zadaniem będzie przygotowanie własnego jesiennego zestawienia oraz udokumentowania go na zdjęciu. Zestaw musi oczywiście być zaprezentowany na Was, nie ma tu możliwości wykorzystywania osób trzecich lub też zdjęć produktowych, czy też packshotowych. Na zgłoszenia zawierające zdjęcia zestawu (jeden zestaw, maksymalnie do 3 zdjęć) outdersen@gmail.com czekam do 30 listopada, do godziny 23.59. W tytule e-maila proszę wpisać "Zgłoszenie - konkurs urodzinowy OUTBLOG". Mail może również zawierać 2-3 krótkie zdania opisu odnoszącego się do zestawu, nie jest to jednak warunek konieczny. Spośród wszystkich nadesłanych przez Was zestawów wybiorę 18 najbardziej do mnie przemawiających. Listę zakwalifikowanych do II etapu (finału) osób oraz ich konkursowe zestawy opublikuję w osobnym poście na blogu, w dniu 4.12.2016 r.

Dodatkowo, będę wdzięczny jeśli udostępnicie na swoim koncie na portalu Facebook, posta wraz z informacją o wzięciu udziału w konkursie (post do udostępnienia będzie znajdował się na fanpage-u mojego bloga - https://www.facebook.com/Outdersen/. Podobnie jak opis zestawu, nie jest to warunek konieczny, ale będzie stanowił dodatkowy punkt działający na waszą korzyść. W takim wypadku poproszę Was o przesłaniu w zgłoszeniu również link do tego posta.

W tym etapie chcę poznać Wasze indywidualne podejście do męskiego stylu. Istotniejsze więc będzie dla mnie jak najlepsze przedstawienie całości, a nie koniecznie piękne kadry. Oczywiście estetyczna spójność całości zestawu będzie mile widziana, pragnę jednak zaznaczyć, że na wszystko będę patrzył w sposób bardzo subiektywny. Warto więc poszukać na blogu wskazówek odnośnie mojego podejścia do różnych kwestii. Najważniejsze jest, aby nie robić niczego na siłę i że koordynacja absolutna wcale nie gwarantuje tu miejsca na podium, lub choćby w finale.

Etap II (Finał):
Wszystkie zakwalifikowane do drugiego etapu zgłoszenia wezmą udział w odbywającym się na moim blogu w dniach 4.12.2016 r. - 10.12.2016 r. głosowaniu. Głosowanie będzie miało charakter otwarty, tj. głos będzie mógł oddać każdy, bez konieczności logowania czy też rejestracji. W trakcie całego głosowania, na jednego kandydata każdy głosujący będzie mógł oddać z jednego urządzenia tylko jeden głos.

Dziewięć pierwszych miejsc, o największej ilości głosów otrzyma nagrody rzeczowe. Ponadto, wszyscy uczestnicy II etapu otrzymają drogą mailową bony / kody rabatowe umożliwiające zakupy u wymienionych marek z kilku - kilkudziesięcioprocentowym rabatem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nagrody nie są przyznane do konkretnych miejsc. Osoba z pierwszego miejsca będzie mogła więc wybrać jedną, dowolną nagrodę spośród całej puli. Każde kolejne miejsce (aż do miejsca ósmego) także będzie miało możliwość takiego wyboru (jednej nagrody), oczywiście z puli nagród systematycznie pomniejszanej przez osoby z wyższych pozycji. W celu usprawnienia tego procesu, wszystkich nagrodzonych z pozycji 1-8 poproszę o przesłanie w odpowiedzi na wiadomość o wygranej, listy preferowanych nagród, zawierającej wszystkie 9 pozycji. Na taki e-mail czekam do dnia 18.12.2016 r.

Oczywiście nie mam wpływu na zbyt silne pragnienie wygranej poszczególnych uczestników oraz próby ewentualnych nadużyć, proszę w tym miejscu jednak o rozwagę i zdrowy rozsądek. Mam również nadzieję, że żadne nieprawidłowości nie będą miały miejsca i nie będę zmuszony nikogo dyskwalifikować.NAGRODYCzyli to co zapewne ciekawi Was najbardziej. Pierwotnie, zakładałem, że niezłym osiągnięciem będzie jeśli uda mi się zaangażować do konkursu 2-3 marki. Finalnie, okazało się, że fundatorami nagród zostało aż osiem marek, z czego większość zapewne bardzo dobrze Wam znanych, chociażby z tego bloga. Pozostałe także pojawią się wkrótce na jego łamach, a ja już teraz mogę Was zapewnić, że produkty kryjące się za nimi, to również pozycje godne uwagi. I tak, według kolejności alfabetycznej fundatorami nagród są:

1. Benevento - nagrodą jest jedna, dowolna para spodni z aktualnej kolekcji. Denim, moleskin, chinosy, wełna fresco lub wełniana flanela od VBC? Proszę bardzo! Wybór należy do Was. 

2. Manufaktura Miler - nie mogło być inaczej, wśród nagród musiał pojawić się ich sprzedażowy hit, czyli Niezbędnik Gentlemana (1 szt.).

3. Miler Menswear - to chyba oczywiste, tutaj padło na jedną, dowolną koszulę z aktualnej kolekcji (osobiście polecam Wam którąś z modeli z kołnierzykiem button down lub też long button, ale to chyba nikogo specjalnie nie dziwi) spośród tych dostępnych na stanie.

4. Mill's - jeden, szary, wełniany, dwurzędowy płaszcz z możliwością personalizacji, w tym dopasowania pod własne wymiary. Wpis o marce i jej płaszczach w najbliższych tygodniach pojawi się na blogu, więc spokojnie, jeszcze zdążycie zapałać do nich sympatią. W tym miejscu wspomnę tylko, że jest to polska marka, z własnym zapleczem technologicznym, szyje z naturalnych tkanin, a możliwość personalizacji pozwala na zakup płaszcza MTM w cenie gotowego produktu z wieszaka. Brzmi ciekawie, prawda?

5. Multirenowacja.pl - przybornik absolutnie niezbędny dla każdego posiadacza choćby jednej pary, czarnych skórzanych butów (1 szt.). 

6. Patine.pl - Tak, dobrze się domyślacie. Nie musicie dłużej "odkładać i dokładać" do Yanko, wystarczy wziąć udział w konkursie i mieć nieco szczęścia. Zwycięzca będzie mógł wybrać jedną, dowolną parę spośród wszystkich, aktualnie dostępnych modeli.

7. Poszetka.com - na tej liście nie mogło zabraknąć także jednej z pierwszych marek, która uwierzyła w mojego bloga. Dla Was ufundowali zestaw składający się dowolnie wybranego krawata oraz poszetki. Oczywiście i tutaj w grę wchodzą dostępne produkty z aktualnej kolekcji (1 zestaw). 

8. Poszetka.com - oprócz powyższego zestawu akcesoriów, marka Poszetka.com postanowiła ufundować również nagrodę w postaci nowości w ich asortymencie, czyli filcowego kapelusza (1 szt.). 

9. Napo Gloves - czyli ostatni, ale nie najmniej ważny fundator "urodzinowych" nagród. To dość młoda polska marka posiadająca w swojej ofercie skórzane rękawiczki, w których bez problemu można korzystać z ekranów dotykowych, w tym paneli samochodowych i wyświetlaczy telefonów oraz tabletów. Nagrodę stanowi jedna, dowolna para rękawiczek, rzecz jasna, spośród tych aktualnie dostępnych. 

Przyznacie, że pula nagród jest co najmniej interesująca i warta wzięcia pod rozwagę zgłoszenia udziału w konkursie. Na marginesie, będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzicie strony podanych marek, a także polubicie ich profile w social mediach. Ale wybór rzecz jasna, pozostawiam Wam ;)I to tyle, Panowie do dzieła, czekam na Wasze zdjęcia i życzę Wam wszystkim powodzenia! W razie jakichkolwiek pytań odnośnie konkursu piszcie śmiało, zarówno na maila jak i w komentarzach.