Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Len na jesień

No właśnie, czy len nadaje się na okrycie wierzchnie jesienną porą? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale i zmiennych jest znacznie więcej, więc bez dokładniejszego określenia warunków, nic w sprawie odpowiedzi nie wskóramy. 
Zastanawiałem się czy może nie ma tutaj podobnej zasady, do tej występującej w przypadku kapelusza panama, którego nie powinno się zakładać po 15 września. W 1922 roku w Nowym Jorku, w związku z tym faktem wybuchły nawet zamieszki. Nie znalazłem jednak niczego takiego, pozwoliłem sobie zatem na tymczasową odpowiedź podyktowaną sercem w asyście rozumu. Otóż, jeśli temperatura powietrza nie zachęca do romansu z grubą wełną, słońce świeci w najlepsze przyjemnym pomarańczowawym światłem, a na ulicy nie zalega warstwa białego puchu, nie ma w lnianej marynarce niczego złego.
Zresztą, sami oceńcie.


Dodatkowo na jej korzyść przemawia wzór, tj. krata księcia walii oraz kolory, od beżu do brązu.
Jest to kolejny z moich nabytków podczas letnich wyprzedaży, stąd też len jako materiał wierzchni. Na marginesie warto dodać, że materiał pochodzi z włoskiej fabryki tkanin Marzotto, a przynajmniej wskazuje na to metka z logiem ; )


Jedyne co, oprócz domieszki poliestru w podszewce, nie specjalnie przypadło mi do gustu, to jej krój charakteryzujący się brakiem mocnego taliowania . Postaram się jednak z tym mankamentem powalczyć, może nawet samodzielnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Poszetka, to jedno z moich rękodzieł. Wykonałem ją z lnianej ścierki do naczyń, tj. do wycierania naczyń miała służyć, ja zaplanowałem dla niej inny żywot. Uprzedzając ewentualne pytania, tak, brak obszycia został zastosowany tu celowo. W moim odczuciu, dodaje jej to charakteru.


A teraz wracam do maszyny, w końcu torba sama się nie zrobi ; )


marynarka / jacket - zara
koszula / shirt - new yorker
spodnie / trousers - h&m
knit - h&m
poszetka / pocket square - hand made
skarpety / socks - river island
buty / shoes - zara
pasek / belt - h&m