Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Ankieta - podsumowanie

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego już roku, zdecydowałem się na opublikowanie ankiety, która w kilku prostych odpowiedziach pozwoliłaby Wam nakreślić mocne i słabe strony mojego bloga, oraz ogólnie podsumować rok jego (mojej) działalności. Dzisiaj przyszła pora na podsumowanie Waszych odpowiedzi.


W ankiecie wzięło udział 226 osób - rozpatruję w to w kategorii dużego sukcesu - jak na reprezentację kilkutysięcznej społeczności, to bardzo dobry wynik, pozwalający na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków. W przypływach optymizmu, spodziewałem się maksymalnie 100 odpowiedzi. W tym miejscu, dziękuję Wam raz jeszcze za zaangażowanie i chęć pomocy w dalszym rozwoju tego miejsca -  olbrzymi uśmiech dla WAS ; )

Przejdźmy zatem do pytań.

1. Twoja płeć:

Bardzo cieszy mnie fakt, że tak duży odsetek aktywnych Czytelników stanowią mężczyźni. Nie jest tajemnicą, że zdecydowana większość treści kierowana jest właśnie do nich. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby także płeć piękna korzystała z zasobów mojego bloga, np. w słusznej sprawie podnoszenia świadomości modowej partnerów, braci czy też ojców - razem możemy więcej ; )

2. Twój przedział wiekowy:

Tutaj wyniki bardzo mocno pokrywają się z tymi z Facebooka. Jest to zarazem kolejny powód do zadowolenia - blog od początku istnienia miał stanowić również, oprócz czysto kronikarskiej funkcji, przedsionek prowadzący do świata męskiej klasyki. Dominujący przedział wiekowy pokazuje, że udało mi się w dużej mierze ten cel osiągnąć.


3. Czy obserwujesz mnie na Facebooku?

To bardzo istotne pytanie, biorąc pod uwagę dalsze rozłożenie ciężaru publikowanych przez mnie treści. Szczerze pisząc, nie zdawałem sobie sprawy, że tak duża grupa Odbiorców nie ma styczności z moim fanpage(m).
W związku z powyższym, w najbliższym czasie nastąpi większe skupienie wokół bloga, natomiast:
FANPAGE - ( zapowiedzi postów, pojedyncze zdjęcia, linki, itp.), 
INSTAGRAM (zdjęcia głównie robione telefonem, nie tylko moda męska, trochę więcej mnie "prywatnie") 
oraz TUMBLR (obrazkowe inspiracje, dużo zdjęć nie publikowanych nigdzie indziej) będą stanowić satelity i rozszerzenia blogowych działań.

4. Jak często zaglądasz na mojego bloga?

Pytanie, które daje dużo do myślenia jeśli chodzi o częstotliwości publikacji i aktywności blogowego życia, ale o tym za moment, przy okazji mocnych i słabych stron bloga ; )

5. Czy dobrze się tu czujesz?

Na szczęście padła tylko jedna odpowiedź "nie". Pozostałe pięć osób uznało to pytanie za dziwne. Pozwolę sobie więc w tym miejscu nieco doprecyzować. Chodziło mi o zbadanie Waszych odczuć związanych z przebywaniem na moim blogu - czy całościowo odbieracie to miejsce jako przyjazne Wam i takie, do którego chcecie wracać. Cieszę się, że czujecie się tutaj dobrze i postaram się tego stanu rzeczy nie zmieniać ; )

6. Co uważasz za mocną stronę bloga?

Mamy tutaj zdecydowanego lidera w postaci zdjęć. To akurat w dużej mierze zasługa Patrycji, ale pozwolę sobie podziękować w jej imieniu.
To miłe, że fakt bycia na blogu sobą, a co za tym idzie nieformalna narracja oraz skracanie dystansu, również przypadł większości z Was do gustu. Szczerze pisząc nie miałem specjalnej ochoty tego zmieniać ; )
Dotychczasowa treść bloga jest mocno skorelowana z powyższymi elementami, nie dziwi mnie więc, że cała trójka znalazła się na podium.

7. Co uważasz za słabą stronę bloga?

Tutaj nie było żadnych niespodzianek. Obecnie bloga odwiedzacie częściej Wy niż ja sam...
Częstotliwość wpisów, to coś z czym będę starał się walczyć w tym roku jak najefektywniej. Co prawda, 5 dni w tygodniu, pojawiam się w domu dopiero w godzinach wieczornych, ale nikt nie powiedział, że jest to przeszkoda nie do pokonania. Wyzwanie przyjęte ; )8. Jaki typ prezentowanych przeze mnie zestawów najbardziej do Ciebie przemawia?

Pytanie o tyle zabawne, że właśnie casualowi i smart casualowi poświęcałem do tej pory większość czasu antenowego (mój błąd, źle zadane pytanie). Znacząco te proporcje się nie zmienią, ale widzę także zapotrzebowanie na większą ilość zestawień klasycznych, jak chociażby cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem zestaw garniturowy z paryskiej sesji dla Poszetka.com. Wezmę to pod uwagę ; )

9. Czy prezentowane przeze mnie treści stanowią dla Ciebie inspirację.

Dziękuję, to miłe mieć świadomość, że potrafię Was inspirować moimi publikacjami. W dalszym ciągu zatem będę starał się komponować zestawienia będące dla Was ciekawymi rozwiązaniami. Nie chcę obiecywać, że postów "lookbookowych" będzie pojawiać się na blogu znacząco więcej, ale postaram się, żeby ich liczba oscylowała wokół 3 - 4 / miesięcznie. Tak, zaczną pojawiać się także inne treści, mam nadzieję, równie inspirujące. Najbliższy rok pokaże czy tak właśnie będzie.
Na koniec pytanie, do którego odpowiedzi sprawiły mi największe zaskoczenie, czyli:

10. Jakie inne treści, chciałabyś / chciałbyś zobaczyć na moim blogu?

Otóż, oprócz szeroko pojętego stylu życia, największym zainteresowaniem wśród Was cieszyłyby się wpisy poświęcone teoretycznym aspektom mody męskiej oraz, powiązane z tym, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Do tej pory byłem przeświadczony, że zapotrzebowanie na blogi modowe, poruszające aspekty teoretyczne męskiego ubioru, zostało skutecznie zaspokojone, a tymczasem spotkało mnie nie lada zaskoczenie. Ciekawy wynik, zdecydowanie  będę miał to na uwadze przy okazji tworzenia przyszłych treści.To wszystko jeśli chodzi o podsumowanie, nie pozostaje nic, tylko działać!

Do zobaczenia wkrótce ; )