Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Dzisiejszy zestaw - Retro driver


Niejednokrotnie charakter zestawu, który mam na sobie w danym dniu, jestem w stanie ocenić dopiero podczas przeglądania zdjęć. To również najlepsza opcja do wyłapania wszelkich mankamentów garderoby i co najciekawsze, na pierwszy rzut oka, niepasujących elementów, które mogą okazać się całkiem dobrym rozwiązaniem. 

Moje pierwsze skojarzenie w odniesieniu do tego zestawu, to lekko niedzisiejszy kierowca automobilu lub też klasyka pokroju poniższego Jaguara E Type. Zdecydowanie okulary, kaszkiet, irchowe rękawiczki oraz cienki, jedwabny szalik dopełniają tego wrażenia. I szczerze pisząc, bardzo mi się ta myśl podoba.

Jaguar E Type - www.klatmagazine.com


MARYNARKA
Mam z nią problem. Brak wypełnienia ramion i konstrukcji, półpodszewka, nakładane kieszenie oraz nieformalna do bólu, sprana bawełna sprawiają, że to najczęściej użytkowany przeze mnie egzemplarz. Niestety zbyt wysokie usytuowanie guzików sprawia, że przy zapiętej marynarce, proporcje sylwetki są dość mocno zachwiane i wraz z nimi, tracą również walory estetyczne. Na razie pozostaje mi jednak szukać godnej następczyni i dalej cieszyć się z tego zakupu.


SPODNIE
Przy okazji zestawu "Ocieplacz jako kamizelka" nie pisałem nic na ich temat, dlatego nadrobię to tym razem. Granatowy, bawełniany model w drobną kratę windowpane (nie jestem pewien czy przy tej wielkości nadal się tak nazywa), opatrzony dodatkową metką "Beckham for H&M" wpadł w moje ręce podczas letnich wyprzedaży. Ich fason jednak kompletnie mi nie leżał - spodnie były nieproporcjonalnie wąskie w łydkach i dopiero rozmiar 50 byłem w stanie założyć na swoje nogi. Zazwyczaj noszę 46 / 48 i w związku z tym, tutaj musiałem interweniować, tym razem rękami krawcowej, w ich szerokość w pasie. Nadmiar materiału pozwolił jednak na wykonanie dwóch, prowizorycznych zakładek oraz uzyskanie wyższego stanu. Z obu tych operacji niezmiernie się cieszę.WĄSY
O zamyśle akcji "Movember" pisałem ostatnio w poście "Siła wąsa", nie będę się więc tu specjalnie powtarzał. W związku z tym, drugi raz w tym miesiącu, całkowicie zgoliłem brodę i muszę przyznać, że gdy ustąpiły szok oraz uczucie "nagości", cała idea posiadania wąsa zaczęła mi się podobać ;)
marynarka / jacket - Mango Man
koszula / shirt - Eredi Pisano
spodnie / torusers - H&M (Beckham)
kaszkiet / cap - H&M
szalik / scarf - second hand
poszetka / pocket square - second hand
rękawiczki / gloves - Zara
buty / monk shoes - Patine.pl (Yanko 306 Cuero)
zegarek / watch - Daniel Wellignton
( z kodem "DW_outdersen" macie 15% zniżki na wszystkie zegarki zakupione na stronie producenta ;) )