Moda i styl współczesnego mężczyzny

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Dzisiejszy zestaw - spodnie z bawełny chambrayCo prawda temperatura tutaj (w Turynie), jest obecnie o kilka stopni wyższa niż w Polsce, ale nie przeszkadza to w prezentowaniu Wam zestawień, które już przynajmniej estetyką nawiązują do jesiennej aury. Na bardziej skomplikowane warstwowo kompozycje jest co prawda za ciepło, ale i takie postaram się Wam zaprezentować w niedalekiej przyszłości.

Dziś swój blogowy debiut mają spodnie zakupione podczas letnich wyprzedaży... we włoskim hipermarkecie. Co prawda były na mnie za duże w każdym wymiarze, ale niespotykany materiał z którego zostały wykonane oraz ich dość niska cena (10 euro) zrobiły swoje i finalnie postanowiłem zaryzykować. Oczywiście nie obyło się bez drastycznej ingerencji w ich fason, ale dzięki temu, z bezkształtnego worka zmieniły się w całkiem przyjemne spodnie z wyższym stanem, materiałem do złudzenia przypominające dżinsy. No właśnie, co do materiału z którego są wykonane, moim zdaniem, zdecydowanie bliżej mu do bawełny chambray niż klasycznego denimu, ale tak czy inaczej, dają ciekawy wizualnie efekt. 

Na marginesie, muszę jeszcze przyznać że z tą długością nogawek trochę przesadziłem i nawet jak na moje, mocno włoskie standardy, obecnie są za krótkie o "dobry centymetr". Na całe szczęście mam już pewien pomysł, który przy odrobinie krawieckiej wprawy, być może pozwoli mi wyjść z tej zalanej piwnicy obronną ręką.

marynarka / jacket - Mango Man
koszula / shirt - Mango Man
spodnie / trousers - no name
krawat / tie - Poszetka.com
poszetka / pocket square - Bows'n'Ties
szelki / suspenders - H&M
zegarek / watch - Daniel Wellington
buty / shoes - Patine.pl (Yanko)